İptal ve İade Koşulları

1. Cayma Hakkı: Ürününüzü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkınızı kullanarak ürünü iade etmeniz mümkündür. Cayma hakkının kullanılması için ürünün mutlak suretle yeniden satılabilir ve niteliğine zarar gelmemiş olması gereklidir. Tamamen istekleriniz doğrultusunda hazırlanmış ve kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik ürünler, tek kullanımlık ürünler, niteliği itibariyle hızlı bozulan ürünler veya son kullanma tarihi geçmiş ürünler, hijyenik nedenlerle yeniden satılması mümkün olmayan iç çamaşırı, mayo vb. ürünler ile kopyalanabilir yazılım ve programların iade edilmesi ise mümkün değildir.

2. Ayıplı Ürün: Teslim aldığınız üründe herhangi bir eksiklik, hata, bozulma veya belirtilen özellikleri taşımama gibi durumlarda ürünün ayıplı olması söz konusudur. Bu gibi bir durumda ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 (otuz) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

İade Prosedürü:Ürünün iade edilmesi için öncelikli olarak King Müşteri Hizmetleri’ne bilgi verilmesi gerekli olup, fatura aslı ile birlikte ürünü eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde anlaşmalı kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Bu durumda kargo ücreti King’e ait olacaktır.

Talebinizin King`e ulaşması ile ürününüz ve talebiniz ilgili birim tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda iadenin kabul edilmesiyle, iade gerçekleştirilecek ve yasal süre içinde ürün bedeli kredi kartınıza ödenecektir. Tüm prosedürle ilgili tarafınıza bilgi e-postası gönderilecektir.

Siparişin iptal edilmesi ise ancak ürün sevkiyata çıkmadan mümkün olup, bu durumda kullanıcı menüsünde yer alan “sipariş iptal” butonundan siparişin iptal edilmesi gereklidir. Sipariş iptal butonu ancak ürün sevkiyata çıkmadan aktif durumda olup, ürünün sevkiyata çıkması durumda ise King Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ürün iptal veya iade durumlarında, ürün bedeli derhal hesabınıza geri ödenmekte olup, seçmiş olduğunuz ödeme yöntemine bağlı olarak ödeme süresi ilgili kuruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu hususta yaşanacak aksaklıklar için seçmiş olduğunuz ödeme sistemine yönelik olarak ilgili kurumla irtibata geçmenizi rica ederiz.

İade işlemleri için 0800 219 2027 numaralı telefondan King Müşteri Hizmetleri’ni aramanız veya hizmet@king.com.tr adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

Ürün iade adresi:

King Pazarlama ve Dış Ticaret AŞ
İbrahimağa Caddesi Emintaş 2 Sanayi Sitesi 20/2
Bayrampaşa - İstanbul